Školní představení divadlo

Vážení pedagogové,
náš kulturní dům nabízí možnost uvedení školních představení od mateřských škol až po poslední ročníky středních škol. Na školní představení se rezervujte na barbora.hodovska@mestokralupy.cz nebo na telefonním čísle: 315 727 827.

V současné době nabízíme tato školní představení:

27.2. od 10:00 Filharmoniště

Děti a vážná hudba jdou dohromady!
Filharmoniště nabízí vážnou hudbu od profesionálů všem divákům už od nejnižšího věku. Na koncertu pro rodiče s dětmi od 0 do 3 let a malé děti školkového věku se uvelebíte na dece, můžete kreslit, nebo si dát svačinu (a kafe) a poslechnout si třeba Mozarta nebo Vivaldiho. Samozřejmě počítáme s tím, že děti nebudou celou dobu potichu sedět. K poslechu bude hrát profesionální dechové kvarteto Gaudioso.

Délka představení 50 minut.

Vstupné: 70,-

 

22.3. od 8:30 a od 10:00 Divadlo Evy Hruškové, Jana Přeučila a Zdeňka Rohlíčka - Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem

POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM pro hereckou dvojici HRUŠKOVÁ - Přeučil zpracoval dramaturg České televize JIŘÍ CHALUPA. Tvůrčí tým divadla vytvořil poutavé a nezapomenutelné představení. Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Poutavé písničky ZDEŇKA BARTÁKA, které vtipně dokreslují situaci jednotlivých scének, si děti zpívají spolu s herci. Malí diváci se nejen pobaví vtipným řešením loutek JAROSLAVA DOLEŽALA, ale sami se také zúčastní děje na jevišti a zahrají si některou z historických postav, například Bivoje, Kazi nebo Tetu dále se děti seznámí i s kněžnou Libuší, Vlastou a Šárkou a dokonce i s urostlým Ctiradem. Toto představení je koncipováno tak, aby se při něm bavili i poučili i ti nejmenší diváci. Přestože název zní "Pověsti české", jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkují veselé postavy Jiráska a Jiráskové.

Délka představení 50 minut.

Představení je určeno dětem z MŠ a pro žáky I. stupně ZŠ.

Vstupné: 70,-

 

3.5. od 8:15 a od 10:30 Divadélko pro školy – Divadelní cestopis, aneb Evropou od renesance po realismus

Představení je souborem ukázek z nejslavnějších evropských divadelních her od středověku po České národní obrození. Jde o nové nastudování naší první hry, jednoho z nejžádanějších programů, který se v repertoáru Divadélka pro školy úspěšně drží od roku 2006. 

Délka představení 60 minut.

Představení je určeno pro 5. – 9. ročníky ZŠ.

Vstupné: 70,-