Školní představení divadlo

Vážení pedagogové,
náš kulturní dům nabízí možnost uvedení školních představení od mateřských škol až po poslední ročníky středních škol. Na školní představení se rezervujte na barbora.hodovska@mestokralupy.cz nebo na telefonním čísle: 315 727 827.

V současné době nabízíme tato školní představení:

Čtvrtek 15. února: Divadlo KAPSA Andělská Hora - Masopustní pohádka,
aneb jak skřivánek Vánek musel vrznout

Po mrazivém lednu je tu nejveselejší, ale také nejkrásnější měsíc v roce – Únor. To znamená, že sněhu ubývá a sněženky nedočkavě vystrkují hlavičky. Dokonce nedočkavý skřivánek Vánek musí vrznout, i kdyby měl zmrznout...ale co to? Místo své jarní písničky, co budí jaro, skřivánek vrčí. No ano, už je to tak! Skřivánek Vánek se nastydl a teď má rýmu. Ještě není to pravé jaro a Zima nechce ze zahrádky odejít. Zatím se doma u Zahrádků malý Péťa chystá na masopustní průvod a babička smaží koblížky pro maškary, které jistě přijdou na koledu. Na zahrádce zatím strašák Pašák pátrá, kde se ve sněhu vzalo tolik divných stop. A proč jich je tolik? Co má tohle všechno znamenat? A proč je tu takový rámus. A vzbudí skřivánek skutečně jaro? A co je to vlastně Masopust? Na to se musíte přijít podívat sami.

Veselá hudební činoherní pohádka z volného divadelního seriálu Pohádek ze zahrádky děti zavede na únorovou zahrádku a seznámí diváky vtipnou a nenásilnou formou s masopustními zvyky a veselím.

Pohádka je vhodná pro děti od 4 do 12 let.

Délka představení: 45 minut

Vstupné: 80 Kč

 

 

Pondělí 4. března: Divadlo Evy Hruškové, Jana Přeučila a Zdeňka Rohlíčka - Pověsti pražské

PRAŽSKÉ POVĚSTI aneb POHÁDKY ZE STARÉ PRAHY svou koncepcí navazují na Pověsti české a jsou vhodné pro děti od 5 do 12 let. Hrajeme Horymíra, Křesomysla, chudého studenta a čerta, ale samozřejmě i oblíbeného Jiráska s Jiráskovou. Víme si rady s Šemíkem i se vzpurnými horníky. Projdeme se s dětmi po Praze, po Starém i Novém Městě Pražském, navštívíme Faustův dům i židovskou čtvrť, Pražský hrad i Vyšehrad. Autorem scénáře i písničkových textů je opět JIŘÍ CHALUPA z České televize, hudbu složil ZDENĚK BARTÁK, výtvarníkem loutek i scény je JAROSLAV DOLEŽAL. V tomto úsměvném i poučném představení se pražští i mimopražští diváci dozví více o našem hlavním městě a možná se nechají inspirovat k výletům. 

Představení je vhodné pro MŠ a celý první stupeň ZŠ.

Délka představení: 50 minut

Vstupné: 80 Kč

Více informací: https://www.divadlonejenprodeti.cz/povesti-prazske/

 

 

Pondělí 13. května: Divadlo Dětí Karlovy Vary - O Balynce, dobrém štěněti

Právě zatoulané štěně Balynka potká kocoura Roberta, kocouřího čaroděje. Ten by chtěl předvést čarování, ale nemůže tak učinit v zaneřáděném prostředí. To vám to dá práce, než se k němu dopracujete. Někdo stále škodí, kdo to je? To Balynka - psí detektiv vypátrá a zařídí s dětmi nápravu.

Pohádka O Balynce, dobrém štěněti a třídě nízkých kamarádů je hrána třemi herci z Karlovarského hudebního divadla a Divadla Dětí. Je protkána písničkami, objeví se v ní i látkové loutky, trvá necelou hodinu a má za sebou více jak 900 repríz v divadlech celé republiky.

Děti jsou do jevištního dění přímo zapojeny, aby si přes vlastní zkušenost osvojily základní principy ekologického chování. Za tímto účelem jsou připraveny i metodické materiály, které slouží k přípravě dětí na představení a v případě zájmu Vám budou zaslány emailem. 

Představení je vhodné pro MŠ a celý první stupeň ZŠ.

Vstupné: 80 Kč

Více informací: https://divadlo-deti.webnode.cz/o-balynce-dobrem-steneti/

 

 

Úterý 14. května: Divadlo Radka Brzobohatého - Maryša

Proslulé české drama v klasickém provedení. 

Svoboda. Už nastala chvíle, kdy se člověk nemůže rozhodnout jinak? Zůstává jen poslední možnost? Svoboda. Kde jsou její hranice? Venku? Uvnitř? A jsou...? „Živó mocó se to děvče brání“ Maryša odpoví.

Představení je vhodné pro 2. stupeň ZŠ, SŠ a gymnázia.

Vstupné: 150 Kč

Více informací: https://divadlorb.cz/repertoar/marysa/